Kayak Montu

kayak montları Kayak öğrenmeye yeni başlayacak bir öğrenci adayı iseniz size tavsiyem kayak takımlarından evvel kayak montu ve pantolonu almanız. Kayak her zaman yapılamayacak bir spor olduğundan ve yeni öğrenecek olmanız nedeniyle kayak satın alırsanız hem taşıma zorluğu yaşarsınız hem de ilk etapta alınması gereken kar kıyafetlerini alamayabilirsiniz. Bu nedenle öncelikli olarak kıyafetlerinizi almayı ihmal etmemelisiniz. Bir başkasından kayak takımı ödünç almak mümkündür ya da kiralama imkânına da sahipsiniz fakat bir başkasının giydiği kayak montunu ya da kayak pantolonunu giymek pek de hoşunuza gitmeyebilir.

Kayak montu ve kayak pantolonu gibi kıyafetleri alırken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Karlı ve yüksek bir ortamda sisten daha doğal bir şey olamaz. Bu nedenle alacağımız kar kıyafetlerinin açık renkli olması yerine koyu renkli olmasına ve üzerinde fosforlu şeritler bulunmasına dikkat etmeliyiz. Bu sayede sisten kaynaklanan kazalardan korunmuş oluruz. Kıyafetlerimizde düştüğümüzde canımızı acıtacak aksesuarların olmaması da önemlidir. Sympateks ya da Goreteks adı verilen kumaşlar kayak montları için kullanılan özel kumaşlardır. Aldığınız kayak montunun ya da pantolonunun bu kumaşlardan yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Kayak kıyafetlerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kıyafetlerin dar olmamasıdır. Dar kıyafetler her zaman hareketlerimizi kısıtlar. Bu nedenle günlük hayatta kullandığımız pantolon ve montlar kayak yapmak için uygun değildir. Montumuzu çıplak bedenin üzerine giyemeyeceğimize göre alttan içimize bir uzun kollu giymemiz gerekmektedir. Bu uzun kollunun penye olması durumunda terleme ihtimalimiz artar ve bu da hastalığa davetiye çıkarmak gibi bir seçim olur. Bu nedenle pamuklu uzun kollular tercih etmeliyiz ki terimizi çeksin.
Ayrıca özellikle bayan kayakçılar her kayakçı ile aynı giyinmek istemeyeceklerdir. Ama merak etmeyin her yaşa ve her zevke uygun kar kıyafetleri mevcuttur. Alışverişini nereden yapacağını bilmeyenler için ufak bir hatırlatma kayak kıyafeti almak için illa ki bir spor mağazasına girmeye kesinlikle gerek yoktur. Günümüzde her işimizi internet üzerinden halledebildiğimiz gibi kayak kıyafeti ihtiyacımızı karşılamak için de interneti kullanabilirsiniz. İnternet ortamında hem daha çok çeşit hem de daha uygun fiyatlı kayak kıyafetlerine rastlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kayak montu ve kayak pantolonuna ek olarak tulum başlık (bere) eldiven göz aksesuarları diz ve bilek koruyucuları nemlendirici güneş kremleri dudak koruyucular ve ufak eşyalarınızı içine koymak için küçük bir sırt çantası da oldukça işinize yarayacaktır. Kayak takımı ve çanta gibi başkasından alıp kullanabileceğimiz gereçleri pahalı bir fiyata almak yerine ikinci el olarak internet siteleri üzerinden de alabilirsiniz. Unutmayın ki kayak eşyalarınız ve kıyafetleriniz spora uygun olduğu takdirde hem daha fazla zevk alırsınız hem de eğlencenizi kazasız belasız ve hastalıksız olarak tamamlarsınız.

GD Star Rating
loading...
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>