Kayak Montu Fiyatları

Kayak montu fiyatlarını incelerken hangi amaçla bir kayak montu aldığınızı mutlaka hatırınızda tutmalısınız. Bir doğa sporu yapıyorsunuz ve bahsettiğimiz koşullar karlı dağ koşulları. Çok kısaca vurgulamak istediğimiz şey sanırız belli olmuştur: Sadece bir mont değil, aynı zamanda iklim koşullarına karşı tedbir alıyorsunuz.

Kayak montu alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, kayak montunun taşıması gereken temel ama oldukça önemli özellikleri sitemizden öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler eşliğinde ürün incelerken, sadece ucuza kayak montu (en azından etiketinde öyle söylüyor olabilir) değil, kayak geziniz sırasında keyfinizi soğukla bozmayacak kriterlerde bir kayak jeketi aldığınızdan emin olmalısınız. En iyi kayak montu en pahalısıdır diyemeyiz tabii ki, ama söz konusu mevzu doğa sporları olduğunda aldığınız ürünün sizi koruyabileceğinden emin olun. Sadece renklerine ve en ucuz etikete bakmayın.

kayak montu fiyatları

Kayak montları genelde alt limit olarak 200 TL gibi fiyatlardan başlar, 1000 TL gibi fiyatlara çıkabilir. Genel anlamda ortalama ve tatminkar koruyuculuk, su geçirmezlik özelliklerinde bir kayak montu 350 – 450 TL aralığında sayılabilir. Bu ortalamanın üzerine çıkmaya başladığınızda ekstra aksesuarlar, kuvvetli marka imajı, en üst seviye koruyuculuk ve lüks devreye girmeye başlamış demektir. Eğer 200 TL veya altına ürün bakıyorsanız, muhtemelen ana işi kayak sporları olmayan toptancılardan ucuza yan ürün bakıyorsunuz demektir. Bu ürünlerde su geçirmezlik oranının kesinlikle 5000 mm altında, muhtemelen 1500-3000 mm aralığında olduğunu fark edeceksiniz. Doğa koşullarını gözettiğiniz bir durum için sadece kayak montu etiketi konmuş ve Migros tarzı yerlerde satılan ürünlerden uzak durun. Karar vereceğiniz ürün her ne aralıkta olursa olsun, alışverişinizi kış sporları, hiç olmazsa doğa sporları üzerine uzmanlaşmış bir noktadan yapın.

Şimdiden iyi eğlenceler…

GD Star Rating
a WordPress rating system
Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>